Hakkımızda

Hakkımızda

1966 yılında yedek parça bayisi olarak kurulan Meçikoğulları 1971 yılında Ford Otosan Burdur/Bucak Bayiliğini hizmete açmıştır. 2000 yılında Burdur/Bucak'ta 3S Plaza, Isparta Showroom yatırımları yaparak hizmet alanlarını genişletmiştir.

Meçikoğulları 2013'te Ağır Ticari araç hizmeti vermek üzere tahsis etiği Ford Trucks 5S Plaza tesisi ile büyümeye devam etmektedir. 2015'te Otokar'ın Antalya 'daki treyler bayisi olan Meçikoğulları Otokar'ın Nakliye ve Lojistik sektörü için ürettiği tenteli , anker , frigorifik, yurtiçi  nakliye ve özel amaçlı treyler ve smi treyler gerekli hizmer sunarak bünyesinde satışa sunmaktadır. 

Mehmet Meçikoğlu önderliğinde ticari hayatta yerini alan Meçikoğulları'nın Yönetim Kurulu Başkanllığı'nı Hasan MEÇİKOĞLU yapmaktadır. 3. Nesil aile şirketi olma özelliği ile dikkaleri çeken Meçikoğulları , Mehmet Furkan MEÇİKOĞLU'nun da yönetime kaılmasıyla güçlenerek ilerlemeye devam etmektedir. 

Bucak 3S Plaza

25 Ocak 2000 Tarihinde satış, servis, yedek parça ve ikinci el hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur. 

Antalya 5S Plaza

Antalya' da 4S Konseptiyle inşa edilen Ford Trucks Meçikoğulları Ağır Ticari Araç sınıfında hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla satış, servis, yedek parça hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur ve ikinci el hizmetini aynı çatı altında toplayarak 5S plaza olarak hizmete devam etmektedir.