Sigorta

F Kasko

       Ford ve Axa Sigorta ortaklığı ile Ford markalı araçlara özel olarak uygulanan F kasko; tüm Ford markalı araç kullananlara çeşitli yenilik ve kampanyalar ile birleştirilmiş, genişletilmiş sadece Ford araç sahiplerinin yaptırabileceği  F kasko ile hizmet vermektedir. Ford marka aracı olanlar için meydana getirilen F kasko ile kasko dahilinde bulunan araçların bakım ve onarımları Ford yetkili servislerinde yapılmaktadır. Bu amaçla Ford tarafından araç bakımında ve tamirinde konusunda uzman Ford teknikerleri tarafından yapılmaktadır. Bu sistem kullanıcılarına çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Nedeni ise aracı içinden dışına iyi tanıyan hali hazırda üretimini yapan Ford; araçların onarımı ve bakımı sırasında, araçların asıl haline zarar vermeden yapabilmektedir. Çünkü Ford kaskosu ile F kasko kapsamında olan tüm tamir işlerinde orijinal yedek parçalar kullanarak müşterilerinin memnuniyetini kazanmaktadır. F kasko yaptıran Ford araç sahipleri şayet araçlarını satmak isterler ise; araç değişen parçalarında bile orijinal parça kullanıldığı için diğer araçlara göre çok daha yüksek fiyattan satışı yapılacaktır.

        F Kasko müşterilerine birçok avantajlar sunmaktadır. F kaskosu bulunan Ford’a araç sahipleri  2500 Türk lirasını geçmemek koşulu ile hasar meydana gelmiş araçların bir eksper incelemesine tabii tutmadan tamir ve bakımını Ford Yetkili Servislerinde yaptırabiliyor.
Bazı kazalarda meydana gelen hasarların büyük olması nedeniyle araçların serviste kaldığı süreler uzayabiliyor. Fakat F kasko güvencesi ile Ford araç sahiplerinin konforundan mahrum kalmaması adına F kasko ile geçici araçlar tahsis edilmektedir. Ticari araçlarda hasar meydana gelmesi halinde ise ilk olarak Ford marka araçlara öncelik verilmektedir. Tabi bunlarında yanında AXA ve Ford’un başlattığı kampanyalar sayesinde F kasko sahipleri birçok avantaja öncelikli olarak sahip olmaktadır.